Ustawa umożliwia wykorzystanie ogrodów działkowych do celów mieszkaniowych. Takie zjawisko istnieje już obecnie, jednak jest niezgodne z przepisami. Dzięki wejściu w życie ustawy budowa altany na działce będzie mogła być alternatywą do kupna mieszkania lub mniejszej nieruchomości. Dzięki wejściu w życie ustawy nastąpi znaczne ożywienie rynku praw do działek. Znikną bowiem bariery zniechęcające potencjalnych nabywców. Ustawa porządkuje stan prawny i dostosowuje przepisy do rzeczywistości eliminując jednocześnie ograniczenia praw działkowców.

100. Umożliwienie mieszkania na terenie ogródków działkowych

Komentarzy do 5 thoughts on “100. Umożliwienie mieszkania na terenie ogródków działkowych

 • Wrzesień 24, 2019 z 9:49 am
  Permalink

  Bardzo dobry pomysł! Uważam, że należy nadać akty własności właścicielom ogródków działkowych oraz umożliwić im podłączenie do sieci elektro-energetycznej poprzez swój (a nie zbiorczy jak to jest do tej pory) licznik energii elektrycznej. Takie rozwiązanie umożliwi działkowcom montaż instalacji fotowoltaicznych typu on-grid.

  Powtórz
 • Wrzesień 25, 2019 z 10:24 am
  Permalink

  Ogródki działkowe są po to żeby na nich wypoczywać. Zamieszkiwanie na ogródkach to problem marginalny. Pozwolenie na legalne mieszkanie na takich ogródkach spowoduje na zamieszkiwanie na nich patologii, spożywania alkoholu, zaśmiecanie, nagromadzanie odchodów ludzkich, bo nie ma kanalizacji, itp. Bez sensu ten pomysł.

  Powtórz
 • Wrzesień 25, 2019 z 8:11 pm
  Permalink

  a ogrody działkowe nie są przypadkiem obszarem dzierżawionym czyli dr facto nie są własnością użyczona. zresztą często utworzona celem wykorzystania tymczasowego obszarów rezerw drogowych lub przemysłowych do czasu właściwej inwestycji. i takie działanie doprowadziłoby do samowoli budowlanych i zasiedlania tych obszarów.

  Powtórz
 • Październik 5, 2019 z 1:47 am
  Permalink

  Co tu regulować?

  Niech każdy Rodzinny Ogród Działkowy sam to ureguluje, aby ludzie już przed zakupem działki mieli świadomość przepisów.

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *